Уапсениот советник на Спасовски му дојавил на... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 10 март 2018
Скопското јавно обвинителство го сомничи Д. С., уапсениот советник на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, за злоупотреба на службената положба и овластувања затоа што пробил посебна истражна мерка која што се спроведувала на друг осомничен.begalec1qq.jpg

Кривичното дело, советникот на Спасовски се сомничи дека го направил месецов. Како што потврдуваат извори од истрагата за САКАМДАКАЖАМ. МК, не станува збор за порано направено кривично дело, туку за актуелно.

Уапсениот ноќта ја поминал во полициската станица во Кисела вода. МВР не дава детали околу сослушувањето, а обвинителството најави соопштение во текот на денот. Не е познато дали за Д. С. ќе има предлог за мерка притвор или други мерки на претпазливост.

Тој е долгогодишен вработен во МВР, а советник во министерскиот кабинет станал по доаѓањето на Спасовски на функцијата
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive