Кузмановски на прием кај претседателот на РС Додик PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 09 март 2018
priem1qqd.jpgДелегација предводена од претседателот на Нотарската комора на Република Македонија, г-дин Васил Кузманоски и потпретседателот г-дин Наџи Зеќири е во службена посета на Бања Лука, по повод јубилејот 10 -години од основање на нотаријатот во Република Српска.

. Во рамките на овој настан, на ден 9 март 2018 година претседателот на Нотарската комора на Република Македонија г-дин Васил Кузманоски беше примен од претседателот на Република Српска, г-дин Милорад  Додиќ во Палатата на претседателот на Република Српска заедно со претседателите на Нотарските комори од Западен Балкан и Сојузната Федерална Нотарска комора на Германија. На средбата на која присуствуваа и Министрите за правда на Република Српска г-дин Антон Касиповиќ и на Република Србија г-ѓа Нела Кубуровиќ, меѓу другото беше истакнато дека нотаријатот кој е заснован на принципите на латинскиот тип е гарант на правната сигурност на граѓаните и правните лица и е еден од битните предуслови за влез на земјите од Западен Балкан во Еврпската Унија.

priem1qq.jpg

              

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive