Отворена изложба на охриѓанки-сликарки PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 08 март 2018
bisk3q.jpgТрадиционално, како секоја година, Женскиот центар ,,Бисера''  годинава мегународниот ден на жената 8- ми Март , го одбележа  со организирање на изложба на сликарки од Охрид.Ова е  дваесет и третата изложба на сликарки од Охрид.

 

Изложбата беше отворена синоќа  во  галеријата на куќата на  Робевци,а љубителите на сликарството сликите ќе можат да ги видат до 13 март.


bisk1q.jpg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Свеченоста  со своја изведба ја збогатија ученици од Средно музичко училиште "Тодор Скалоски- Тетоец" од Струга, а спонзори за цвеќето за сликарките беше "Охридски Комуналец".

bisk2q.jpgbisk5q.jpgbisk6q.jpg

Последни измени ( четврток, 08 март 2018 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive