Охриѓанец и' се заканувал на жена-извршител PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 08 март 2018
svroohrid2q.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување на сигурноста”, СВР Охрид до надлежното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Т.М. (50) од Охрид. 

Пријавениот подолг период вршел притисок врз Г.Џ.-извршител за подрачјето на  Охрид, Струга и Дебар со седиште во Охрид а во врска со донесени акти од нејзина страна. Тој постојано и се јавувал и и праќал пораки со недолична и заканителна содржина.

На 15-ти минатиот месец, пријавениот преку овластениот доставувач, на извршителката  и упатил сериозни закани со што кај оштетената и другите вработени предизвикал чувство на страв, несигурност и вознемиреност.        

     

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive