Протест во Скопје за прекин на преговорите со Грција PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 04 март 2018
skopjeprotest1qq.jpgНа плоштадот Македонија во Скопје денеска се одржа протест на движењето „Нашето име е наше право“ на кој беше побаран прекин на преговорите за името со Грција под посредство на Метју Нимиц. Демонстрантите побараа и ослободување на притворените за настаните од 27 април. Претходно денеска, протести против промена на името имаше и во Мелбурн, Сиднеј и Перт во Австралија, а протест на македонските иселеници, насловен „Ние сме Македонија“, имаше и во Вашингтон, каде што неколку организации од Њу Џерси, Масачусетс, Њујорк и Вашингтон, побараа од македонската влада прекин на преговорите за името со Грција и заштита на македонскиот идентитет.
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive