Бетмен и Арнаудов заминуваат од Шутка во куќен притвор PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 21 февруари 2018
betmen1q.jpgОд затворот во Шутка, со одлука на советот за организиран криминал во Скопска апелација, во куќен притвор заминуваат организаторите на протестите „За заедничка Македонија“ Богдан Илиевски – Бетмен и Борис Дамовски, осомничени за учество во нападот во Собранието на 27 април.

Апелациониот суд Скопје потврди дека мерка куќен притвор добил и пратеникот Љубен Арнаудов. Допрва за судот ќе одлучува по жалбите на неговите колеги од ВМРО-ДПМНЕ кои на 27 април лани ги отворија вратите на Собранието и ја пуштија да влезат толпата внатре.

Во притвор во Шутка останува ексдиректорот на Бирото за јавна безбедност во МВР Митко Чавков, кој беше главен на оперативниот штаб за безбедност на Собранието и на државните институции во врска со протестите против формирањето ново парламентарно мнозинство.

И на Јохан Тарчуловски повторно му е потврден куќниот притвор, кој му беше изречен уште пред три месеци.

Според информациите од судот, куќен притвор е определен и за Јане Ченто, за Иван Цветановски од тогашниот кабинет на спикерот Трајко Вељаноски и за Оливер Радулов од Управата за безбедност и контраразузнавањ
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive