Спасоски:Сега е јасно зошто полицијата нема униформи PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 12 февруари 2018

spasoski1we.jpgМинистерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, денес во полициската страница Струга, од заменик амбасадорот на Сојузна Република Германија во нашата земја гдинот Марко Акватичи  ја прими донацијата од 16 возила од германското сојузно министерство за внатрешни работи наменети за Одделот за гранични работи и миграција при МВР.  Вредноста на донацијата изнесува 240.000 евра.

Министерот Спасовски одговораше и на новинарски прашања.Едното  се однесуваше за тоа како  МВР остнало без 30 милиони евра за време на предходната министерка.

donacija1qq.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

",Ја с знам за тие податоци и не  би ги  коментирал освен да кажам дека тоа  не смее да се дозволи, да се повтори..Нема инситуција во која је чепнете и  да не  најдете некаков криминал.За тоа треба да се сноси одогворност,бидејќи се тоа народните пари.Ќе се  водат истраги кои ке придонесат да се откријат злоупотреите,но не смееме да правиме приказаниПарите завршувале на фирми,во приватни џебови кај поедницни,но оставам тоа да го покаже истрагата.Има комисии кои работа на тоаво рамките на МВР,УБК,внатрешната контрола.а и  Јавното обвинистелство е вклучено.Тука може да се најде одговорот зошто македонската полиција нема униформи,зошто работи во услови непристојни за работа,изјави во Струга министерот. Спасовски.

 

Последни измени ( понеделник, 12 февруари 2018 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive