Основци со униформи на Армани во училиште во Токио PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 10 февруари 2018
osnovci1q.jpgЕдно државно училиште од Токио се најде на удар на критики откако одлучи неговите ученици да носат униформи од „Џорџо Армани“.

Основното училиште „Таимеи“, сместено во шопинг областа Гинза, го претстави планот за воведување нови училишни униформи, чиј еден комплет чини 80.000 јени, односно 730 долари. Основните работи од овој комплет се повеќе од двојно поскапи од она што сега го носат децата.

Директорката Тошицугу Вада кажа на прес-конференција дека изборот на еден од најреномираните модни брендови совршено ќе се вклопи во имиџот на училиштето. Таа појасни дека „Армани“ бил избран и затоа што има негов бутик во близина.

„Свесни сме дека новите униформи ќе бидат поскапи, но ќе ни се исплати. И покрај критиките, одлуката нема да се промени. ‘Таимеи‘ може да ја искористи моќта на овој моден бренд за да го зајакне својот идентитет“, изјави Вада.

Униформите на „Армани“ ќе почнат да се користат од април, но, сепак, нема да бидат задолжителни.

Последни измени ( сабота, 10 февруари 2018 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive