Почнува Бизнис лигата во мал фудбал PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 09 февруари 2018
liga1w.jpgДенес со натпреварите од првото коло започнува реализацијата на уште еден проект на ЈП "Билјанини Извори" наменет за сите компании и нивните вработени, Бизнис лига во мал фудбал 2018 година.
 
Спортското фудбалско дружење претставува Тим билдинг за вработените и компаниите така што ние искрено се надеваме дека кај сите тимови кои од денес се дел од Бизнис лигата во мал фудбал заедно со нас како организатори со нашето заедничко дружење и рекреирање ќе успееме да ја подобриме комуникацијата, мотивацијата, продуктивноста и желбата за работа а со тоа и вкупната клима во самите правни субјекти кои ги претставуваат.
 
На Бизнис лигата во мал фудбал 2018 пријавени се 12 тимови/компании кои се поделени во две групи од по 6 екипи.
 
На сите компании учесници ЈП "Билјанини Извори" им овозможува ексклузивно право за време на лигата да постават свој рекламен материјал ( банер ), додека за најдобрите три екипи на Бизнис лигата организаторот освен пехари и медаљи за учесниците ќе додели и бесплатни термини во Спортската сала "Билјанини Извори" и дополнително бесплатно рекламирање во салата за компаниите што ги претставуваат.
Групи:

Група А: Инекс, Проаква, Скопско, Пазар, АСП Пак, Метропол

Група Б: Комуналец, Костал, Еко Шпар, Нискоградба, ЛТХ Леарница, Општина Охрид

Двојки 1. коло:

Сабота:

13ч: Инекс - Метропол

14ч: Проаква - АСП Пак

15ч: Скопско - Пазар

Недела:

13ч: Костал - ЛТХ Леарница

14ч: Комуналец - Општина Охрид

15ч: Еко Шпар - Нискоградба

Последни измени ( сабота, 10 февруари 2018 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive