Македонија успешно стартуваше на Европското ... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 13 јануари 2018
lazaru1q.jpgМакедонската ракометна репрезентација имаше победнички старт на Европското првенство во Хрватска, откако во Загреб ја совлада селекцијата на Словенија со 25:24, па иако ова е само прво коло, овие бодови би можеле да се покажат клучни за пласман во вториот круг.

Избраниците на Раул Гонсалес слабо и деконцентрирано го отворија натпреварот, за што придонесе и одличниот словенечки голман Матавж Скок, но од финишот на првото полувреме почна вистинската битка на теренот, кога прво успеавме да анулираме негатива од три гола.

Во нов развој на настаните, Македонија поведе со четири гола на стартот на вториот дел, но мечот, сепак, се решаваше во последните моменти.

Словенците беа тие кои психолошки попуштија во финишот на средбата, па не успеаја да ги искористат своите последни четири напади.

Следниот меч Македонија го игра в понеделник, против Црна Гора, од 20.30 часот.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive