Црвен крст утре ќе одржи музичко-сценски... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 13 јануари 2018
plo1qq.jpgВо рамки на проектот на локалната самоуправа „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“ волонтерите на Црвен крст Охрид на сцената на „МАЛИОТ ПЛОШТАД“ (КАЈ МИНИМАРКЕТ) утре, 14.01.2018 г., (недела)  во 13:00 ч. ќе  изведат музичко-сценски перформанс, со кој, преку глума, пантомима, музика младите на Црвен крст Охрид ќе испратат силна порака за мир, хуманост, толеранција...Ги покануваме нашите сограѓани и гости да го прследат овој интересен настан.
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive