Две децении Василичарски карневал-Куратица PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 09 јануари 2018

kuratica33www.jpgГодинава  се одбележуваат  “20 години Василичарски Карневал- Куратица 2018“ 

1.      

  13 Т13-ти јануари  

     17:00 часот тргнување на василичарската поворка од пред васличарскиот оган, во посета на сите домаќинства

 

.     Околу 01:00 часот завршување со посета на сите домаќинства

2.      14- ти Јануари

         19:00  часот,  завршното василичарско  празнување со дефиле на маските , Музичкиот дел  со Екстра Бенд -Скопје , а програмата ќе ја води Игор Трпчески и Маја Бимбилоска

           22:30 часот прогласување на најдобрите маски, проследено со огномет.

          01:00 часот привршување на василичарските  празнувања

 

 

 

Последни измени ( вторник, 09 јануари 2018 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive