Кутињо трет најскап фудбалер на сите времиња PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 07 јануари 2018
kutinjo1qq.jpgНајголемата трансфер сага во светскиот фудбал во последните неколку месеци конечно заврши, откако Ливерпул потврди дека Филипе Кутињо ќе се пресели во Барселона.

Двете страни постигнаа договор за трансферот тежок 160 милиони евра, со што бразилскиот играч за врска ќе стане третиот најскап фудбалер на сите времиња, зад својот сонародник Нејмар (222 милиони) и младиот Французин Килијан Мбапе (180).

Над 100 милиони евра беше платено уште за Усмане Дембеле и за Пол Погба, кои вредеа по 105 милиони.

„Ливерпул може да потврди дека Филипе Кутињо ќе го напушти клубот откако беше постигнат договор со Барселона. Останува да ги помине лекарските прегледи и да ги договори личните услови“, соопшти англискиот клуб.

Тренерот Јирген Клоп кажа дека Кутињо уште од јуни инсистирал на овој трансфер.

„Не е тајна дека тој сакаше да си оди уште во јуни. Тој инсистираше кај сите во клубот овој трансфер да се реализира. Тој имаше фантастичен придонес во клубот во последните пет години и колку и да сме разочарани, му посакуваме сѐ најдобро“, изјави Клоп.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive