Бившите сопруги на Бред Пит заедно на сцена PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 07 јануари 2018
bivsi1qq.jpgЗдружението на странски новинари во Холивуд полека ја објавува листата презентери за претстојните Златни глобуси и последно беа додадени Џенифер Анистон, Анџелина Џоли, Хелен Мирен и Ема Стоун.

Анистон и Џоли, кои се бивши сопруги на Бред Пит, ретко се појавуваат на исти настани, но годинашната свеченост е посветена на здружувањето на жените, благодарение на движењата #MeToo и Time’s Up, па така и пораката е поголема отколку приказните на таблоидите.

Анистон неодамна донираше 500.000 долари на кампањата Time’s Up GoFundMe, а парите се наменети за фондот за правна помош на мажи и жени-жртви на сексуално насилство, напад и мобинг, без разлика во која сфера работат.

Џоли, пак, беше меѓу големиот број актерки кои јавно проговорија за тортурата од моќниот холивудски продуцент Харви Вајнстин.

„Во младоста имав лошо искуство со Харви Вајнстин и затоа одлучив никогаш повеќе да не соработувам со него и ги предупредив останатите колеги. Таквото однесување кон жени на кое било поле, во која било земја, е недозволиво“, изјави таа за „Њујорк тајмс“.

На листата презентери се и Хали Бери, Емилија Кларк, Кели Кларксон, Пенелопе Круз, Хју Грант, Кит Харингтон, Крис Хемсворт…

 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive