Пронајдено најскапото шише водка ама празно PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 07 јануари 2018
shsihe.jpgУкрадено шише водка, за која се вели дека е најскапа на светот, било пронајдено празно на едно градилиште во Копенхаген, соопшти данската полиција.

Шишето проценето на 1,3 милиони евра е направено од злато и сребро, со дијаманти на капачето, а му било позајмено од Летонија на еден колекционер на водки.

Тоа било украдено во средата, при што надзорните камери снимиле млад маж како го зема шишето од водката „Русо-Балтик“ и потоа бега од барот.

Шишето било пронајдено нескршено, меѓутоа испразнето.

„Не знаеме што се случило со водката, но шишето беше празно“, кажа портпаролот на полицијата на Копенхаген, Ријад Тоба.

Брајан Ингберг, од чиј бар била украдена водката, вели дека самото шише сѐ уште ја има истата вредност.

„За жал, празно е. Сепак, пресреќен сум што е пронајдено. Нѐ спаси бог на водката“, изјави Ингберг, додавајќи дека има зачувано малку од пијачката.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive