Ноле се пријави,па се откажа од турнирот во Абу Даби PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 30 декември 2017
noleg1q.jpgНовак Ѓоковиќ, сепак, нема да се врати на тениските терени оваа година, откако го откажа настапот на егзибицискиот турнир во Абу Даби. Тој требаше да игра во полуфиналето со Роберто Баутиста Агут, што ќе му беше прв меч по шест месеци пауза, но се повлече поради нови болки во лакотот.

„Разочаран сум што морав да се повлечам од турнирот. За жал, последниве денови ми се појави болка во лакотот и лекарите ме советуваа да не ризикувам и да продолжам со терапии. Тажен сум, затоа што многу се радував на повторното играње официјални мечеви. Но, мора да ја прифатам оваа ситуација. Ова би можело да влијае врз моите планови за почетокот на новата сезона“, кажа Ѓоковиќ.

Тој нема играно од Вимблдон летоска и место да оди на операција на десниот лакот, реши да земе неколкумесечна пауза. Тоа го чинеше пад на 12. место на АТП-листата.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive