Во Германија за Божиќ украле колбаси во вредност од... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 27 декември 2017
kolbasi1q.jpgЕдна од најтрадиционалните работи во Германија се колбаси, па затоа не чуди што крадците во централниот град Хомберг не можеле да им одолеат, кога тргнале во поход по затворените продавници за време на божиќните празници.

Тие собрале колбаси во вредност од 800 евра, кога упаднале во една месара во градот.

Грабежот се случил вчера вечер, кога е вториот неработен ден во Германија за Божиќ или денеска рано наутрол, полицијата не можеше да потврди.

„Тие влегле на предната врата и потоа го испразниле одделот за колбаси. Оттаму си заминале со плен од околу 800 евра“, соопшти локалната полиција.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive