Експлозија во супермаркет во ... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 27 декември 2017
sankt1q.jpgНеколку луѓе се повредени во експлозија во трговски центар во Санкт Петербург во Русија, кажаа федералните инспектори, класифицирајќи го инцидентот како „обид за убиство“.

Четворица се однесени во болница, соопшти Федералниот истражен комитет.

Експлозијата во Перекрјосток супермаркетот, се верува дека била предизвикана од направа која содржела шрапнели и била со моќ од околу 200 грама ТНТ, извести државната новинска агенција РИА Новости.

„Инспекторите ги разгледуваат сите можни сценарија“, извести новинската агенција, воздржувајќи се да го искористи зборот „терористички“.

Околу 70 луѓе се евакуирани од холот на трговскиот центар во вториот најголем град во Русија.

Во самоубиствен бомбашки напад во метрото во Санкт Петербург во април годинава загинаа десет луѓе. Руските власти се сомневаа дека бомбашкиот напад го извеле радикални исламски екстремисти.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive