Принцот Хари закажа свадба на ... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 20 декември 2017
princ1qqd.jpgСледната свадба во британското кралско семејство е закажана за 19 мај наредната година.

Палатата Кенсингтон денеска и официјално соопшти дека тоа е денот кога ќе се венчаат принцот Хари и Меган Маркл.

Хари и три години повозрасната Американка се свршија на 1 декември и во прв момент само објавија дека свадбата е планирана за пролет.

Венчавката ќе се одржи во капела во замокот Виндзор, кралската резиденција западно од Лондон, се вели во соопштението, додавајќи дека Хари и Меган ќе ги поминат божиќните празници со кралицата во Сандрингем.

Целата церемонија ќе ја плати кралското семејство, што ги вклучува услугата, музиката, цвеќето и приемот.

Интересно е што свадбата се совпаѓа со финалето на англискиот фудбалски куп, на којшто братот на Хари, принцот Вилијам, вообичаено присуствува како претседател на Фудбалската федерација.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive