Папата го прослави 81-от роденден со три метри долга... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 20 декември 2017
papa22w.jpgПапата Фрањо често покажува дека во многу нешта се разликува од своите претходници.

Тој го прослави 81. роденден во Ватикан, а на забавата му дојдоа деца. Место, како што е ред, со торта, тој ги почести со пица.

„Изедете ја целата пица, таа ќе ви помогне да пораснете“, им рекол папата на своите мали гости.

Во чест на роденденот на папата, беше направена три метри долга пица, а тој дуваше во само една свеќичка.

„Ви благодарам на сите“, кажа папата, откако илјадници деца му ја отпеаја роденденската песна на плоштадот Свети Петар.

Пиците во вака долга форма вообичаено се прават за забави во Италија.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive