Папата го прослави 81-от роденден со три метри долга... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 20 декември 2017
papa22w.jpgПапата Фрањо често покажува дека во многу нешта се разликува од своите претходници.

Тој го прослави 81. роденден во Ватикан, а на забавата му дојдоа деца. Место, како што е ред, со торта, тој ги почести со пица.

„Изедете ја целата пица, таа ќе ви помогне да пораснете“, им рекол папата на своите мали гости.

Во чест на роденденот на папата, беше направена три метри долга пица, а тој дуваше во само една свеќичка.

„Ви благодарам на сите“, кажа папата, откако илјадници деца му ја отпеаја роденденската песна на плоштадот Свети Петар.

Пиците во вака долга форма вообичаено се прават за забави во Италија.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive