Принцови на премиерата на "Последниот Џедај" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 14 декември 2017
princovi1q.jpgПринц Вилијам и принц Хари беа присутни на европската премиера на „Војна на ѕвездите: Последиот Џедај“, најновиот дел од серијалот, креиран од Џорџ Лукас во 1977 година.

Вилијам и Хари притоа се сретнаа со некои од главните ѕвезди, Дејзи Ридли, која ја игра Реј, Марк Хамил (Лук Скајвокер) и Џон Бојега (Фин). Гвендолин Кристи, Лора Дерн, Адам Драјвер, Бенисио дел Торо и други ѕвезди на „Последниот Џедај“, исто така, се појавија на црвениот тепих во „Ројал Алберт хол“ во Лондон.

Вилијам и Хари на тепихот беа поздравени од ББ-8 и стормтрупери, како и од шефовите на „Дизни“, вклучувајчи го Боб Игер, претседателот на компанијата.

По месеци шпекулирање, Бојега откри дека Вилијам и Хари имаат камео улоги во филмот.

Кралската фондација на Вилијам, Кејт и Хари покани 400 млади луѓе, воени ветерани и волонтери од програмите кои ги поддржуваат, за да присуствуваат на премиерата.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive