Вера Матеска напиша книга за семејството Мишеви PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 07 декември 2017

misevi1qqd.jpgНа 9-ти декември (сабота) со почеток во 17:00 часот во Градската библиотека во Охрид ќе се одржи промоцијата на книгата првенец на охриѓанката Вера Митеска - „Охридската фамилија Мишеви“.

 

Станува збор  за збирка раскази, анегдоти и случки кои што авторката ги има собрано во текот на последните 15 години за семејството  Мишеви и нивните сродни семејства. Збирката открива детали за тоа како изгледал животот во Охрид кон крајот на 19-тиот век и почетокот на 20-тиот. Во ова мало патешествие во минатото можеме да дознаеме многу за културното милје и социоекономскиот живот во градот.

misevi1qq.jpg

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive