Роналдињо го напушта фудбалот и ќе стане... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 06 декември 2017
ronaldinjo1ww.jpgБразилскиот фудбалски волшебник Роналдињо соопшти дека и официјално ќе ја заврши играчката кариера наредната година, со цел да се фокусира на музиката и на неговите фудбалски школи.

Иако нема играно на професионално ниво откако си замина од бразилскиот прволигаш Флуминензе во 2015 година, 37-годишниот Роналдињо кажа дека бара начин како да го изведе повлекувањето.

„Ја оставам оваа игра зад себе. Мислам дека наредната година и официјално ќе му кажам збогум на фудбалот. Можеби ќе одиграм неколку проштални мечеви со клубовите за коишто имам настапувано, треба уште да размислам“, изјави светскиот првак од 2002 година и освојувач на Златната топка во 2005 година.

Во март, тој го издаде првиот сингл „Созињо“ и во музиката ја гледа својата идна кариера.

Откако ќе завршам со фудбалот, се префрлувам на моите музички проекти. Тоа ќе биде нешто ново за мене, ќе мора да се приспособам“.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive