Ријана доби улица на Барбадос PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 06 декември 2017
rijana1q.jpgРијана драјв гласи новото име на една улица на Барбадос, во чест на оваа поп-дива. Улицата, порано позната како Вестбери њу роуд, е токму онаа каде што Ријана пораснала.

Поп-ѕвездата дојде за настанот што се одржа по овој повод, одржа говор и прими почесна плакета.

„Мојот живот започна токму на оваа улица. Бев мало девојче кое тука возеше велосипед, трчаше боса по улицата и леташе змејови. Но, имав големи соништа. Соништа, кои се родија тука“, кажа Ријана.

Ријана, која е културен амбасадор на Барбадос, со ова ги следи чекорите на неколку други големи ѕвезди, како Кетрин Хепбурн и Џуди Гарланд, кои, исто така, имаат добиено „свои“ улици.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive