Трамп го призна Ерусалим за престолнина на... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 06 декември 2017

trampwwd.jpgПретседателот  на САД Доналд Трамп го призна Ерусалим за престолнина на Израел,што предизвика бурни реакции на Блискиот Исток.

 

 Најавата САД да го признаат Ерусалим за престолнина на Израел ја коментираше и турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган кој предупреди дека во тој случај Турција   ќе биде приморана  да ги прекине сите дипломатски односи со Израел.

 Слични тонови дојдоа и од палестинскиот претседател Махмуд Абас.

trampww.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Преселувањето на американската амбасада,што Трамп ја  вети за време на изборната кампања нема да се реализра веднаш.

 

Последни измени ( петок, 08 декември 2017 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive