Ридче од шут на влезот во Охрид PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 06 декември 2017

shut1wd.jpgВо населбата Далјан,на самиот влез во Охрид од правец на Струга, никна цело ридче од градежен шут.Овде  отпадот го одлагале градежните фирми кои интензивно градат нови објекти низ градот.Шутот е во близината на езерото и на поголем број станбени згради.Сега бившата локална власт ги толерираше вавките активности и не преземаше мерки се со цел да не ги иритираат моќните сопственици на градежни фирми,посебно пред последните локални избори.

Новиот директор на Охридски Комуналец Љупчо Грдановски свесен е за ваквата состојба,но вели дека налог за подигање на шутот треба да даде општинската комунална инспекција.

 

Го знам тој проблем.Тоа ридче е создавано се месеци.Меѓутоа, ние не можеме  ништо да преземеме се додека не добиеме налог од општинската комунална инспекција.Штом добиеме таков налог ние ќе го остраниме шутот.Јас можам да ви кажам дека предходана власт ни остави со десетици локации со шут,а за негово дислоцирање ни треба време.За нас е битно да се покријат трошоците за подигнање на шутот,бидејќи тоа не е во наша надлежност.Средства треба да обезбеди локалната самоуправа,ни изјавии Љупчо Грдановски,директор на Охридски Комуналец.

shut3wd.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Во Охрид градежен шут има на повеќе локации,посебно на влезовите во градот..

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive