Дотур на стока во чаршијата само со... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 04 декември 2017

  plostad100kl.jpgПоради поставување на новогодишни украси и опрема во охридската чаршија, Локалната самоуправа ги известува сопствениците на деловните објекти и добавувачите, дека дотурот на стока можат да го вршат само со помали моторни возила (пик-ап и комбиња) .Доколку не се почитува оваа препорака, може да дојде до уништување на украсите и тешки  последици врз возилата и лицата кои ги управуваат.


Последни измени ( понеделник, 04 декември 2017 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive