Почина руската оперска ѕвезда Хворостовски кој... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 22 ноември 2017
hvorostovski1q.jpgРуската оперска ѕвезда, Дмитри Хворостовски и прогласен за еден од 50 најубави мажи од „Пипл“ почина синоќа на 55 годишна возраст.

Хворостовски во 2013 година настапи на свеченото отворање на Охридско лето, во Античкиот театар.

На баритонот во 2015 година му беше дијагностициран тумор на мозок, а во 2016 година се повлече од сцените. Последен пат настапи годинава во јуни, на фестивал во Австрија.

Неговиот портпарол соопшти дека починал опкружен од семејството, во неговиот дом во Лондон.

Хворостовски е еден од најпопуларните оперски ѕвезди, кој настапувал на најголемите светски сцени и со најпознатите солисти и диригенти.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive