Перуанците од радост предизвикале земјотрес PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 16 ноември 2017
plasman1q.jpgПеру е последната репрезентација која обезбеди пласман на Светското првенство 2018 во Русија, откако го совлада Нов Зеланд со 2:0 во реваншот од интерконтиненталниот бараж во Лима.

Тоа ќе биде прв настап на Перуанците на светските првенства од 1982 година и водечкиот гол на Џеферсон Фарфан во 27. минута предизвика таква ерупција од воодушевување на стадионот, што во главниот град бил регистриран мал земјотрес.

„Неверојатно! Апликацијата за детектирање земјотреси се активираше за регионот на Лима како последица на прославата на водечкиот гол на Перу против Нов Зеланд. Земјотресот бил регистриран точно во моментот по постигнувањето на голот на Фарфан. Го активираа емоциите на Перуанците“, објави Твитер профилот на Сеизмолошкиот институт на Чиле, кој е поврзан со апликацијата „Детектор на земјотреси“.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive