ОМД спроведува важна анкета за Македонија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 13 ноември 2017
obedinetadijaspora99a.jpgПо повод последната иницијатива Жан Моне, под покровителство на Европскиот Парламент и комесарот Јоханес Хан, ОМД – најголемата организација на Македонците во дијаспората го објави следново соопштение:
По повод настанатата ситуација Ве повикуваме преку оваа ФБ анкета да се изјасните кое е вашето мислење за оваа иницијатива. 


Подолу во текстот се наведени неколку одредби од Деловникот на Собранието на Република Македонија кои се контрадикторни според ОМД со иницијативата Жан Моне.

Ве молиме обратете посебно внимание на следниве членови од Деловникот на Собранието:

Член 2
Член 35
Член 36
Член 52
Член 118


Резултатите од анкетата електронски ќе ги проследиме до Пратениците на Собранието на Република Македонија, Владата на Република Македонија, медиумите во Република Македонија и до пратениците на Европскиот Парламент.

Ви благодариме на учеството во анкетата и срдечно ве поздравуваме.

Обединета Македонска Дијаспора

Дали се согласувате во куќата на Жан Моне во Париз под покровителство на Европскиот Парламент и Европската Комисија да се разговара за прашања кои се исклучиво во ингеренција на пратениците на Сообранието и кои задираат во независноста и сувереноста на Р Македонија? 

Да, за Париз
Не, за Париз
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive