"Хеван" бара девојка за работа PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 09 октомври 2017

Познатото охридско кафуле "Хеван" бара девојка за работа.

Месечна плата 12.500 денари.Осигурана.

Работно  време 7 часа.Nедела слободен ден.

За подетални информации обратете се  во кафулето "Хеван"

 
Следно >

Спорт

Занимливости

Живот

Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    
Авто Вести

ОГЛАСИ

 gumno1.jpgProdavam stan vo centar na ul.Jane Sandanski nasproti vila Amerikano 50m2 + 7m2 podrum, so parking prostor, na 3 kat, na juzna strana so pogled na ezero. Ima: spalna soba so terasa,dnevna, kujna, kupatilo i hodnik.10 min od ezero i gradska ~ar{ija. Mnogu ubava i mirna lokacija.

Tel za kontakt: 046266087- 075/696-103

WEDDING

k shpanec.jpg

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

ВЕБ

Кај Билјанини со мотори летаа во воздух

Хардвер

Објавени спефикациите и цената за Sandy Bridge


sandybridge_thumb.jpgОбјавени спефикациите и цената за Sandy Bridge

На страниците на EXPreview објавени се спефикациите, цената и датумот кога ќе биде претставена новата генерација на процесори од Intel, Sandy Bridge.

Видео

BenQ E1260 HDR Vo Foto Rex/4500den

novaparat.jpg

За сите аматери што сакаат убава фотографија без премногу напор и подесувања на својот апарат за сликање. BenQ го нудат новиот E1260 HDR со широк агол и 12 мегапикселен сензор. Со своето автоматско подесување вие ќе можете да направите убави фотографии без разлика на светлосната состојбата.Овој модел нуди HDR можности кои овозможува да ги избегне проблемите со многу контрастни и светли околини, преку намалувањето на прекумерната и минималната експозитура со автоматско подесување на контрастот.

Иновации

Најнови технолошки чуда

robototlola.jpgНа тукушто завршениот Саем за наука и технологија во Хановер беа претставени многу интересни достигнувања. Роботот Лола, електромобилот, еколошкиот цемент, се само неколку од достигнувањата кои ја заинтересираат светската јавност.

Софтвер

Хардверски антивирус

kaspersky-antivirus.jpg
 Руската компанија за компјутерска безбедност Kaspersky,  патентираше хардверски вградено антивирусно решение. Антивирусниот систем базиран на вградени хардверски модули може да се користи за чистење на веќе заразени компјутерски систами, а користи надградба на својата антивирусна база независно од самиот систем.     Извор :Ентер

 Видео

Последни Вести

Олимпиецот Александар Маленко е претседател на ПФМ
mal13qq.jpg-Јас сум претседател на Пливачката федерација на Македонија,изјави вечерва олимпиецот и пливачки ас Александар Маленко.
Читај повеќе...
 
Ногачевски:Ќе ставам крај на секоја пизма
zoram500kk.jpgЗоран Ногачески од денес е и офиџијално градоначалник на Дебарца.
Читај повеќе...
 
Заврши ерата на шарлатанизмот,Бакрач замина

zamina1q.jpgНикола Бакрачевски кој беше градоначалник на Охрид четири и пол години, денес  замина од Општинската зграда.

Читај повеќе...
 
Во Струга е нападнат претседател на невладина орг...

svroohrid2q.jpgВо Струга синоќа околу 22 часот бил нападнат претседателот на невладината организација "Каприкорн".

Читај повеќе...
 
Охриѓанки "љубат" да ги тепаат мажите

tepaat1qq.jpgОд почетокот на годинава на подрачјето на Охрие биле регистрирани 43 дела поврзани со семејно насилство.Во речиси половина од тие насилства жртви биле мажи.Како куриозитет се наведува баба која својот сопруг го тепала со стап.

Читај повеќе...
 
Го малтретирала синот,тој добил уплав

svroohrid2q.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,загрозување на сигурноста“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ф.Ѓ.(56) од Охрид.

Читај повеќе...
 
Лешанец ја претепал сопругата

svroohrid2q.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „телесна повреда при семејно насилство“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.М (35) од селото Лешани.

Читај повеќе...
 
Во пожар настрада детенце
pozarna1q.jpgТригодишно девојче од струшко Ново Село почина како последица на изгореници кои ги добила во пожарот што ја зафатил нивната куќа.
Читај повеќе...
 
Победа и Пораз
"raka2qqa.jpgЛесно е да се биде генерал по битка,,особено добиена"Оваа излитеана и испревртена фраза не важи за мене,бидејќи не сум ниту генерал,ниту стратег.Последните локални избори ги гледам со обични,народски очи.
Читај повеќе...
 
СДСМ оствари убедлива победа во Охрид,Дебарца...

slava2w.jpgПрофесорот д-р Јован Стојановски,кандидат за градоначалник од СДСМ  од Охрид победи во првиот круг. Од СДСМ-Охрид, соопштија дека нивниот кандидат освоил над 16 476 ,додека кандидатот на ВМРО ДПМНЕ  д-р Митко Тилев освоил 11 959 гласови.Третиот кандидат кој влезе во изборната трка како независен, Стевче Стевоски, освоилоколу  531глас.

Читај повеќе...
 

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive