Обид за силување во партиски штаб во Требеништа PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 08 октомври 2017

siluvanje1w.jpgВо партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во селото Требеништа кај Охрид,  имало обид за полов напад врз кандидатка за советник од истата партија за идниот Совет на Општината Дебарца.

Обидот за силување синоќа го пријавил К.П од селото Требеништа,а како сторител го посочил Ф.П.М.

 

Обидот за полов напад во порсоториите на општинскиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Требеништа кај нас беше пријавен синоќа.Можам да кажам дека против сторителот ќе биде поднесена пријава,изјави портпаролот на ЦВР-Охрид Стефан Димовски.

 

Со соопштение денес се јавија и од Општиснкиот изборен штаб на ВМРО-ДПМНЕ  од Дебарца

 

“ОИШ Дебрца, Кандидатот за Градоначалник и кандидатите за членовите на советот најостро го осудуваат насилството и вчерашниот инцидент што се случил во просториите на изборниот штаб во село Требеништа.

Ги повикуваме надлежните институции до крај да го расчистат случајот и да се превземат мерки согласно законите во Република Македонија”, се вели во соопштението.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

   

38541378_291272901423179_5653279346496897024_n.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive