Приведен Р.Р кој сакал да го испрска Груевски со... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 05 октомври 2017
sprejovi1q.jpgПолицијата вечерва приведе граѓанин кој се обиде да го испрска Никола Груевски со спреј додека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ говореше на митинг кај хотелот „Јадран“ во центарот на Скопје. Според очевидци, додека Груевски зборувал, граѓанинот се обидел да се качи на бината, но бил запрен од обезбедувањето и тој тогаш се обидел нив да ги испрска со спреј. Најверојатно станува збор за спреј за самоодбрана.

Потоа интервенираше полицијата и го однесе граѓанинот во полициската станица „Беко“. Додека полицајците го ставале во комбе, со лисици на рацете, тој им рекол: „Добро бе, зар да ќутам?“. Со приведениот граѓанин, во станица беше и однесен неговиот велосипед.

На митингот, на кој зборуваа и скопскиот градоначалник Коце Трајановски и кандидатот за градоначалникот на Центар Дејан Јовановски, продолжи без оглед на инцидентот.

Од МВР го потврдија инцидентот и велат дека станува збор за 36-годишниот Р.Р., кој се наоѓа во полициска станица и во тек е разговор со него.

„Лицето Р.Р. (1981) се обидело да прска со спреј на митингот, обезбедувањето навреме го спречило и полицијата брзо интервенирала“, велат од МВР.

извор:СДК

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive