"Монструм" се враќа на повторно судење? PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 03 октомври 2017
monstrum22w.jpgЈавниот обвинител Лилјана Спасовска на денешната јавна расправа во Врховниот суд побара  да се укинат пресудите на Апелациониот суд и на Основниот суд Скопје 1 за случајот  „Монструм“ и случајот да се врати на повторно судење,

Петтмина беа обвинети и осудени на доживотен затвор за убиството на 4 момчиња и еден рибар кај Смилковското Езеро, кое се случи на 12 април, пред празникот Велигден,  во 2012.

Обвинителката Спасовска пред завршување на јавната расправа  побара поради неутврдената фактичка состојба  во случајот “Монструм“, но и поради постоење на прислушувани разговори во Специјалното јавно обвинителство (СЈО), да се укинат пресудите на скопскиот Апелационен суд и на Основниот суд Скопје 1 од Скопје и случајот да се врати на повторно судење.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive