Бившиот спортски ас О Џеј Симпсон пуштен од затвор PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 02 октомври 2017
simspon1qq.jpgПоранешната спортска ѕвезда О Џеј Симпсон беше пуштен од затвор во американската држава Невада нешто по полноќ по локално време, соопшти тамошниот оддел за спроведување санкции. Властите велат дека го пуштиле 70-годишниот Симпсон во 00.08 часот за да се зачува јавниот ред и мир и да се намали потецијалот за инциденти. На Симпсон му беше одобрено условно пуштање на слобода во јули откако отслужи речиси девет години во затвор за учество во вооружен грабеж и киднапирање во 2007 година во Лас Вегас.

Симпсон беше во центарот на вниманието на американската јавност пред повеќе од 20 години за време на сензационалното судење за убиството на неговата сопруга Никол Симпсон и нејзин пријател. Симпсон беше ослободен од обвиненијата во случај што ја подели Америка на расна основа.

Повеќе од 10 години откако беше ослободен од обвиненијата, поранешната НФЛ ѕвезда повторно се судри со законот, кога заедно со неколку други соучесници, упадна во хотелска соба во Лас Вегас и ограби двајца колекционери на спортски сувенири.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive