Претепан e Елвис Бајрам PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 02 октомври 2017
presme1ww.jpgГрадоначалникот на Шуто Оризари Елвис Бајрам е примен со повреди на главата во болницата „8 Септември“ по тепачка во неговата населба меѓу две групи околу 18 часот. Од болницата велат дека Бајрам бил удрен со тап предмет по чело, но нема скршеници или потрес на мозок. "Удрен е со тап предмет по глава во делот на челото и нагоре. Има рана од 8 сантиметри и сошиен е со шест конци. Нема скршеници, нема потрес на мозок“, изјави Христијан Костов, директорот на „8 Септември“, кој уште не знаеше дали Бајрам ќе биде задржан или пуштен на домашно лекување.

Првичните информации од МВР се дека имало тепачка меѓу две групи во Шутка, најверојатно, поради кинење плакати. Елвис Бајрам, кој е син на пратеникот на Амди Бајрам, се кандидира за уште еден градоначалнички мандат. Пред болницата „8 Септември“ се неговите најблиски, кои велат дека четири лица го нападнале додека бил на средба со граѓани.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive