Дваесет мртви и 200 ранети во Лас Вегас PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 02 октомври 2017
lasvegas1qq.jpgНајмалку 20 лица се убиени, а над 100 се повредени во пукањето што се случи пред хотел во Лас Вегас.

Полицијата соопшти дека напаѓачот е убиен и дека нема други активни напаѓачи, но, сепак, се трага по едно лице.

„Напаѓачот е убиен, тој живееше овдека, не знаеме кои се неговите мотиви. Со него беше и една девојка и моментално трагаме по неа“, изјави шефот на локалната полиција.

Пукањето се случи пред хотелот „Манделеј беј“ во самиот центар на Лас Вегас, каде што во тој момент се одржувал фестивал на кантри музика.

lasvegas1q.jpg

„Концертот траеше, кога слушнавме нешто како петарди. Тогаш сфативме дека тоа, всушност, се рафали. Слушнавме стотина куршуми. Кога престана пукањето, почнавме сите да бегаме. Има многу повредени“, изјави еден од очевидците.

Се стравува дека бројот на жртвите би можел да биде и поголем, бидејќи 14 од повредените се во критична состојба.

Полицијата изјави дека убицеот, чие име не се соопштува, пукал од 32. спрат на хотелот. Девојката која била со него во собата не е осомничена, туку полицијата ја бара само заради испрашување.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive