Кичевчанецот пукал со "деветка" врз... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 28 септември 2017

kicevo1.jpgПолициски службеници од полициската станица во Кичево, синоќа во 18 часот и 50 минути, го приведоа и од слобода го лишија А.А. (58) од кичевското село Горно Строгомиште. Приведувањето  е извршено на булеварот „Ослободување“ во Кичево а при преглед врз истиот, пронајдено е и одземено  огнено оружје-пиштол марка „сиг сауер“ калибар 9 милиметри.

Приведувањето е извршено непосредно по пријавено пукање со пиштол, случено на булеварот „Ослободување“  во 18 часот и 40 минути а извршено  од сега приведениот кон лицата А.А.(40) од кичевското село Србјани,  Д.А.(58) од Кичево и Ш.Д.( 54) од кичевското село Грешница. Тие со повреди се пренесени во Општата болница во Кичево по што А.А. (40) и Д.А.(58) поради сериозноста на повредените се пренесени во Ургентниот центар во Скопје. Повредениот Ш.А. е пуштен на домашно лекување,изјави портпаролот на СВР-Охрид Стефан Димоски.

 

На местото на настанот, извршен е криминалистичко-технички увид предводен од Јавен обвинител и стручни полициски екипи.Притоа, пронајдени се чаури кои се подигнати и испратени на вештачење во Министерството за внатрешни работи во Скопје.

 

По целосно документирање на случајот, полициската станица од Кичево, денеска против сега приведениот А.А. ќе поднесе соодветна кривична  пријава.

 

 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive