Се снимаат продолженија на "Аватар" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 27 септември 2017
avatar1q.jpgПо низа одложувања и менувања на сценариото, конечно стартуваше продукцијата на долго очекуваното продолжение на „Аватар“, осум години откако епското научно-фантастично дело на Џејмс Камерон стана еден од најуспешните филмови на сите времиња, заработувајќи 2,788 милијарди долари.

Тоа ќе биде најграндиозниот и најскап филмски проект во историјата, бидејќи истовремено ќе се снимаат не едно, туку четири продолженија на филмот, кој освои три оскари во 2010 година. Четирите филма на Камерон заедно ќе чинат над милијарда долари (буџетот на првиот дел изнесуваше 237 милиони долари).

Иако снимањето е на својот почеток, сите четири продолженија веќе имаат одреден датум на премиерата, па „Аватар 2“ ќе се појави во кината на 18 декември 2020 година, додека на последниот дел ќе мора да се чека до 19 декември 2025 година.

Оригиналниот план бил продолженијата да почнат да се пуштаат од декември 2016 година, но тоа не се случи.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive