Германската десница слави по изборите PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 24 септември 2017
germai1q.jpgГерманската десница слави по изборите во оваа земја ,каде што повторно победи партијата на Ангела Меркел.Десницата слави бидејќи освои досега најмногу гласов.

Германската антиимагрициона и десничарска странка  Алтернтива за Германија,која за прв пат влезе во Бундестагот,вети дека ќе ја "промени земјата"

- Тргнуваме по Меркел.Ќе го вратиме нашиот народ и нашата земја,рекол еден од лидерите Александер Гауланд.

 АфД  освои помеѓу 13 и 13,5 насто од гласовите и стана трета политичка сила во Германија, јави АФП.

 

Последни измени ( недела, 24 септември 2017 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive