Фејс дава шанса за се замолчат... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 21 септември 2017
fejs1q.jpgЗа 13 години колку што постои, Фејсбук ни даде низа неверојатни можности: да се поврземе со луѓе што не сме ги виделе со години, да ги следиме животите на другите, па и да проверуваме што прават бившите љубови.

Се зборува дека дури и кралицата Елизабета Втора има таен профил.

Но, Фејсбук, исто така, знае да биде здодевен, што особено се однесува на оние кои постојано објавуваат каде се и што јадат.

За таа цел, Фејсбук развива нова алатка, што ќе ни овозможи да ги замолчиме здодевните пријатели.

Слично на опцијата што ја има Вотсап, со оваа алатка ќе можеме да замолчиме пријатели, фан-страници и групи на 24 часа, седум дена, 30 дена или засекогаш и таа веќе беше тестирана кај корисници во САД.

„Тестираме нови начини, за да им овозможиме на луѓето поголема контрола врз тоа што сакаат да го гледаат на својот профил. Целта е да бидат поврзани со она што најмногу ги интересира“, изјавија од Фејсбук.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive