Хрватскиот опозиционер Пернар доби затворска казна PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 16 септември 2017
pernar1q.jpgОпозицискиот пратеник во Хрватскиот сабор, Иван Пернар на својот профил на Фејсбук објави дека му е изречена условна затворска казна од два месеци, доколку го повтори кривичното дело за кое е осуден во период од една година.

Во објавата Пернар не прецизира зошто е осуден, туку само најавува дека неговата „борба против криминалната власт сега ќе биде десетпати посилна“.

Тој тврди дека целиот судски процес против него бил политички мотивиран, дека пред Судот биле изведени лажни сведоци и дека е осуден без да му биде дозволено да се брани.

- Процесот е политички мотивиран и монтиран. Ги отфрлам обвинението, пресудата и лажните сведоци. Ме прогласија за виновен, а не добив можност да ја изнесам својата одбрана, напиша Пернар на својот профил на Фејсбук, најавувајќи дека се ќе објасни идната недела. 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive