Службеничка во САД потрошила 200 илјади долари за ... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 15 септември 2017
kazna200p.jpgЕдна поранешна државна службеничка од Арканзас признала дека незаконски користела кредитна картичка, откако било утврдено дека трошела јавни пари за лични потреби, вклучувајќи и костум за своето куче.

Кристи Гос требаше да се појави на суд наредната недела, но таа претходно се изјаснила како виновна.

Властите ја обвиниле Гос дека потрошила 200.000 долари државни пари, при што за своето куче купила костум, перници, дијамантски ѓердан и осигурување, а на ист трошок посетувала и локални спортски натпревари.

Судот објави дека казната ќе и биде изречена на 22 ноември.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive