Тинејџерската ѕвезда Гомез доби бубрег од другарка PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 14 септември 2017
gomez1q.jpgТинејџерската ѕвезда Селена Гомез откри дека ѝ бил трансплатиран бубрег поради нејзиниот лупус.

Болеста лупус е нарушување на имунолошкиот систем што многу често предизвкува воспаление на кожата и болки во зглобовите. Во најлош случај може да се оштетат срцето и бубрезите.

На тинејџерската ѕвезда во 2015 година и беше дијагностициран лупус

На пост на Инстаграм, пејачката објави дека нејзината другарка Франча Раиса ѝ донирала бубрег и им објасни на фановите зошто во последно време ја немало во јавноста.

Гомез ја немаше ниту на социјалните мрежи, затоа што морала да се бори со панични напади, вознемиреност и депресија. Таа кажа дека нејзините ментални проблеми биле последица од нејзиниот лупус.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive