Стивенс го освои УС-Опен и освои 3,7 милиони долари PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 10 септември 2017
stiv1ww.jpgСлоен Стивенс го заокружи својот неверојатен камбек со освојувањето на првата гренд слем титула во кариерата, откако во финалето на Отвореното првенство на САД ја прегази својата добра пријателка Медисон Киз со 6:3, 6:0.

Дваесет и четиригодишната Американка настапи како неносителка, имајќи предвид дека во Њујорк пристигна како 83. тенисерка на светот, но пред само еден месец таа се наоѓаше на 934. место на ВТА-листата, како резултат на паузата поради повредата на стапалото. Таа утре ќе скокне на 17. место, а овој триумф ќе и донесе и 3,7 милиони долари.

По доделувањето на трофеите, двете противнички седнаа и поразговараа како најдобри пријателки.

„Да бидам искрена, против никој друг не би сакала играм. Ова е голем момент за нас двете. И реков дека би сакала да биде нерешено, зашто двете заслуживме да бидеме победници“, изјави Стивенс.

Од 1975 година, само уште двапати победничка била играч надвор од топ-10: Ким Клајстерс во 2009 и Флавија Пенета во 2015 година.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

37161158_10216642329161343_414094414235828224_n.jpg


 

   

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive