Села пак сака да е градоначалник на Струга PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 1
ЛошОдличен 
недела, 10 септември 2017
sela1ee.jpgПретседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, повторно сака да се врати на претходната функција. Тој ќе биде кандидат за градоначалник на Струга, објавија од партијата на социјалните мрежи.

Села за градоначалничката функција се тркаше и на локалните избори во 2013 година и победи. Но, откако партијата доби места во новиот парламентарен состав, тој се откажа од локалната власт и стана пратеник.

Претходно се потврди уште еден кандидат од Алијансата за Албанците, кога министерот за здравство, Арбен Таравари објави дека тој ќе биде кандидат за градоначалник во Гостивар.
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive