Слон смачкал Индиец кој сакал да направи селфи со него PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 06 септември 2017
slon1qq.jpgЕден Индиец бил смачкан од слон во моментите кога сакал да направи селфи со него.

Сведоците изјавиле дека 54-годишниот Ашок Барти премногу се доближил до веќе вознемиреното животно, кое потоа го нападнало и го прегазило.

„Се обидувавме да го избркаме слонот од патот со помош на локални жители, кога еден од нив му се доближи со цел да го слика со мобилен телефон. Тој сакаше да направи селфи, кога слонот му се нафрли“, изјави еден од вработените во локалниот парк за весникот „Индија тајмс“.

Тешко повредениот маж бил префрлен во болница, но подоцна бил прогласен за мртов.

„Ова е уште еден трагичен потсетник дека слоновите се диви животни кои треба да се почитуваат, а не да се третираат како шанса за фотографирање“, изјави портпаролот на организацијата Светска заштита на животните.

Индија е земја со најголем број смртни случаи во ситуации кога луѓето сакале да направат селфи: од 27 познати случаи во 2015 година, дури половина се случиле таму.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive