Принцот Вилијам и Кејт очекуваат трето дете PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 06 септември 2017
treto1qq.jpgПринцот Вилијам и неговата сопруга Кејт го очекуваат третото дете, беше официјално соопштено од палатата Кенсингтон.

„Кралицата е воодушевена од веста. Како и при претходните две бремености, војвотката страда од силни утрински мачнини“, се вели во соопштението на Палатата.

Детето ќе биде петто во низа за наследување на престолот, со што чичкото Хари падна на шестото место.

Убавата вест дојде само неколку дена пред првородениот син, принцот Џорџ, да тргне на училиште. Тој ќе учи во приватно училиште во јужен Лондон, каде што школувањето чини 17.600 фунти годишно.

Џорџ се роди во 2013 година, две години откако Вилијам и Кејт направија свадба, а ќерката Шарлот Елизабет Дајана ја добија во 2015 година.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive