Угриновски пак кандидат за градоначалник,за Охрид... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 06 септември 2017
svetomot1ee.jpgВМРО-ДПМНЕ повторно  се одлучи кандидат за градоначалниик на Вевчани да биде актуелниот градоначалник Светомир Угриновски.

Генералниот секретар на партијата Христијан Мицкоски истакна дека Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука да му  предложи на Централниот комитет повеќе  кандидати за градоначалници:

Тоа се однесува на Прилеп,Тетово,за некои скопски општини,но се уште е  енигма кој ќе биде кандидат за градоначалник  на Охрид.

СДСМ-Охрид за свој кандидат на следните локални избори го предложи Јован Стојановски

Последни измени ( среда, 06 септември 2017 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive